Netia-1055- autoryzowany przedstawiciel nr 0696

W czerwcu 2004 r. zostałem autoryzowanym przedstawicielem NETIA SA na usługę preselekcji prefiksu 1055 dla telefonów stacjonarnych w sieci Telekomunikacji Polskiej SA dla

 • połączeń międzymiastowych,
 • połączeń do sieci komórkowych
 • połączeń międzynarodowych.
 • Organizacyjnie miałem nad sobą regionalnego przedstawiciela w Tarnowie , a nad nim był dyrektor w Zamościu.
  Narady robocze odbywały się niezbyt często w Kawiarni "Leliwa " w Tarnowie.
  Usługa preselekcji polega na domyślnym łączeniu z siecią Netia bez kodowaniu prefiksu w numerze. Działa ona w sieci telefonicznej Telekomunikacji Polskiej.
  Dla Netii prefiks wynosi 1055. Dla Telekomunikacji Polskiej 1033.
  Analogiczne prefiksy istnieją dla innych operatorów międzymiastowych :

  Inne ciekawe linki http://www.rafalwit.ota.pl/Moje icq.htm .
  Dla szerokiej grupy klientów TP SA korzystających z połączeń międzymiastowych, do sieci komórkowych i połączeń międzynarodowych korzystanie z usług sieci Netia wpływa na obniżenie kosztów.
  Moim zadaniem jest zawieranie umów na preselekcję prefiksu 1055 z operatorem Netia.
  Warto na początek sprawdzić, czy preselekcja 1055 jest dostępna dla twojego numeru telefonu.
  Zainteresowanych szczegółami przede wszystkim cenami usług odsyłam na strony: http://www.netia1055.pl i dla porównania http://www.tp.pl . Na moim kalkulatorze dla planów jednostek taryfikacyjnych oraz dla planów sekundowych można w przybliżeniu porównać opłaty za połączenia międzymiastowe, do sieci komórkowych, połączenia zagraniczne z 1 strefy dla TP SA i dla Netii. Kalkulatory są w trakcie tworzenia, obecnie porównują tylko połączenia zagraniczne z 1 strefy. Dlatego można przesłać do mnie wszystkie dane w celu przeliczenia na bardziej rozbudowanym kalkulatorze. Na podstawie dokumentów ściągniętych ze stron operatorów utworzyłem tabele ze stawkami połączeń zagranicznych z całego Świata TP Biznes ,TP Dom i Netia.
  Zapraszałem do rejestracji na usługę NETIA-1055 . Teraz jest to tylko przykład formularza ze skryptem PHP. Telefon mojego ojca był przez ponad rok zarejestrowany na usługę Netia-1055. Z ostatnią fakturą otrzymał informację o rabacie dla klientów, którzy przedłużą abonament do maja 2005 r.- 5% na połączenia międzymiastowe i 10% na połączenia międzynarodowe.
  Od 19 listopada 2004 r. Netia wprowadziła taryfę specjalną dla abonentów płacących wysokie rachunki. Szczegóły są w pliku pliki/Taryfa Specjalna_0.ppt. Archiwum pliki/Taryfa Specjalna_0.zip.
  Niestety okazało się, że nie potrafiłem robić klientom wody z mózgu i nadaremny się okazał mój trud tworzenia arkuszy kalkulacyjnych na przeliczanie opłat. W dodatku teren już był wcześniej przeczesany przez przedstawicielkę Netii podległej Rzeszowowi. W przybliżeniu te same efekty obniżki kosztów może dać  mądrze zaplanowana polityka rabatów w Telekomunikacji lub taryfa TP Biznes. Nie opłaciło się więc wdawać z potencjalnymi klientami w dyskusje, bo to tylko prowadziło do zachowawczej ich postawy pozostania przy Telekomunikacji, gdzie była tylko jedna faktura.
  Od stycznia 2005 zaniechałem tej pracy, a  niedługo później upadła cała firma "przedstawicielska".
  W grudniu 2005 roku po wprowadzeniu przez Telekomunikację długich numerów z numerem kierunkowym numery lokalne (nie objęte usługą Netia-1055) wymagały prefiksu 1033
   i numeru kierunkowego 013 dla strefy krośnieńskiej. Skłoniło mnie to do rezygnacji z usługi Netia.
  Nieco wcześniej
  działali przedstawiciele TELE-2 i w Krakowie zapisali szybko do niego moją siostrę. Dlatego nie zapisała sie później do "mojej Netii".
  Zdarzyła się nam w roku 2007 wpadka równoczesnego opłacania rabatów i darmowych wieczorów i weekendów w TP na numer do Jasła (bez dzwonienia z prefiksem) 
   i dzwonienia (bez prefiksu) przez TELE-2 na ten numer, ten numer był zakodowany w pamięci podręcznej telefonu.
  Dzisiaj słychać o atrakcyjnych ofertach Netii i Tele-2 w dostępie do Internetu.
  Netia transmituje mecze z Euro-2008. Ale umowy na Neostradę są długoterminowe i nie opłaci się ich zrywać.
  A konkurencja dla Telekomunikacji jest jak najbardziej pożądana i już dała efekty obniżenia cen usług naszego największego operatora.

  Strona mojego miasta: http://www.um.jaslo.pl . Moja strona główna http://www.rafaljak.phg.pl .

  Data aktualizacji strony:2009-03-14.

  Mój Własny licznik